Sloty online – kompletny poradnik – jak grać w automaty w kasynie online?

Automaty do gry są najliczniej występującym w kasynach internetowych rodzajem gier. Jest to najłatwiej dostępna i najprostsza z możliwych forma rozrywki. Każdego dnia powstają coraz to nowsze automaty, które szybko zyskują całe rzesze fanów. Czemu automaty zawdzięczają swój sukces? Skąd się w ogóle wzięły? W tym artykule postaramy się przybliżyć Ci ideę slotów wideo.

Historia slotów wideo

Automaty w kasynach internetowych inspirowane były klasycznymi maszynami do gier, jakie do dziś możemy spotkać w lokalach stacjonarnych. Pierwszy jednoręki bandyta wyprodukowany został w 1891 roku. Była to oczywiście prosta, całkowicie mechaniczna konstrukcja, która niewiele wspólnego miała z dzisiejszymi slotami. Sama zasada działania slotów nigdy się nie zmieniła. Od samego początku automaty były związane z symbolami, liniami wypłat i obrotami. Przez następne 130 lat maszyny były udoskonalane o kolejne mechaniki działania. Dzięki temu dziś możemy grać w ekscytujące gry zaopatrzone w interesujące bonusowe funkcje i różnorodne, ciekawe motywy przewodnie.

Do dziś w lokalach stacjonarnych można spotkać klasyczne automaty do gier

Różnice między klasycznymi a współczesnymi slotami

Najbardziej zauważalną różnicą pomiędzy tradycyjnymi automatami do gier a slotami wideo jest forma gry. Automaty w wersji wideo dostępne są za pośrednictwem jakiegokolwiek urządzenia, które ma połączenie z Internetem. Aby grać w klasyczne automaty do gry, trzeba było naturalnie pojawić się osobiście w prawdziwym kasynie, co mogło wiązać się z dodatkową weryfikacją wieku, opcjonalnymi opłatami za wstęp czy czynnikiem typowo społecznym.

Przez całe lata automaty zdążyły wyewoluować do poziomu zaawansowanych maszyn. W dzisiejszych kasynach internetowych możemy grać w sloty, które wyróżniają się skomplikowanymi mechanikami działania, innowacyjnymi funkcjami dodatkowymi czy różnymi motywami, które mogą w wielu przypadkach stanowić kryterium, na podstawie którego zdecydujemy się na grę.

Jak działają automaty?

Współczesne automaty do gier składają się najczęściej z pięciu lub sześciu bębnów, na których pojawiają się poszczególne symbole. Niezmienne w grach jest to, że każda ikona może zostać powtórzona od dwóch do pięciu razy. Im więcej razy powtórzy się dany symbol, tym wyższa będzie nagroda, na którą składa się również wysokość stawki stawianego zakładu.

Wszystkie automaty do gier zaprogramowane są w identyczny sposób. Poza ciekawą otoczką graficzną, sloty muszą mieć określoną kwotę, która będzie zwracana do graczy. Pomimo że automaty są oparte na losowej mechanice działania, nic nie dzieje się tu przypadkowo. Każda gra ma określony procent zwrotu, który trafi do wszystkich graczy. Jest to suma, która zostaje rozdzielona pomiędzy wszystkich grających. Oznacza to, że kwota równoważy się pomiędzy wygrywających, ale też przegrywających. Jego wartość wynosi średnio 97-98%. Wartościami tym można kierować się przy poszukiwaniach slotu, który teoretycznie daje nam największą szansę na wygraną.

Najlepsi producenci slotów

Sloty w kasynach internetowych stają się coraz bardziej zaawansowane. Na rynku istnieją dziesiątki dostawców projektujących tego typu oprogramowanie. Jak w każdej branży, tutaj również twórcy muszą rywalizować o klientów. Dlatego też można zaobserwować tu prawdziwą walkę, która przejawia się coraz lepszymi grami. Każdy artysta, w każdej dziedzinie sztuki, posiada swój indywidualny, niemożliwy do podrobienia styl. Tak samo jest i w tym wypadku. Jacy są zatem najlepsi producenci slotów?

  • NetEnt – sloty tego twórcy cechują się bardzo zaawansowanymi mechanikami bonusowymi. Większość gier ma wiele dodatkowych opcji i alternatywnych trybów rozgrywki, dzięki którym gracz ma możliwość powiększenia swojego zakładu kilka tysięcy razy. Automaty od NetEnt znajdują się w każdym internetowym kasynie. W przypadku tej firmy możemy spodziewać się świetnie wyglądającej grafiki, która za każdym razem jest idealnie dopracowana.
  • Microgaming – kolejny wielki producent oprogramowania. Twórca ten stawia na wysoką wypłacalność, która przejawia się nie tylko w podstawowym trybie gry, ale również w dodatkowych funkcjach. Microgaming znany jest z gier wyposażonych w opcję jackpotu, czyli stałej lub rosnącej sumy, która może trafić do gracza po spełnieniu określonych warunków. Gry tego dostawcy wypłaciły grającym kilkadziesiąt milionowych jackpotów.
  • Pragmatic Play – stosunkowo młode przedsiębiorstwo produkujące nie tylko sloty, ale też inne produkty trafiające do kasyn online. Pracownicy firmy skupiają się na tym, by gracze mogli czerpać z ich produkcji przede wszystkim jak najwięcej rozrywki. Dlatego ich gry opierają się na ciekawej tematyce, która w wielu wypadkach inspirowana jest na przeróżnych popularnych dziełach. Nie oznacza to jednak, że zaniedbano aspekt techniczny, gdyż tutaj także możemy spodziewać się nieprzeciętnego gameplayu.
  • Big Time Gaming – firma jest wśród graczy nieco mniej popularna aniżeli poprzednie. Twórca ten stara się skoncentrować na tworzeniu nowych, innowacyjnych funkcji, do których prawa zostają zresztą później wykupowane przez inne przedsiębiorstwa. Najbardziej znaną wykreowaną przez nich technologią jest Megaways™, w której zrezygnowano z tradycyjnych linii wypłat na rzecz zmiennej liczby układów.

Słowniczek najważniejszych pojęć

  • Return To Player – wspomniana wcześniej wartość zwrotu dla graczy.
  • Linie wypłat – ustalone z góry układy, w które powinny składać się symbole gry
  • Symbol Wild – występuje w większości slotów. Symbol ten łączy się z innymi ikonami zastępując brakujące do utworzenia płatnego układu
  • Jackpot – pojawiająca się w niektórych slotach kwota, dzięki której można uzyskać dodatkową wygraną
  • Free spiny – znajdująca się we wszystkich slotach opcja, dzięki której możemy wykonać bezpłatny obrót
Kasyna.info
Logo